معرفی دوچرخه کوهستان

بهترین دوچرخه فروشی دراصفهان

دوچرخه قروشی برادران بابایی

شرایط ویژه.اتکا( کلیه نیروهای مسلح و دارنده حکمت کارت) پرسنل شهرداری( دارندگان اصفهان کارت) پرسنل دانشگاه علوم پزشکی.فرهنگیان.فولادمبارکه.ذوب اهن. بهزیستی.مرکز بهداشت.تاکسیرانی.اتوبوسرانی.خانه کارگر.

فروش دوچرخه و موتورسیکلت به صورت نقد و اقساط با بهترین کیفیت  با شرایط و تخفیف ویژه کلیه ارگانها شرایط اقساطی ۴الی۲۴

 

03137393600

09137122400

اصفهان کهندژ نرسیده به میدان رهنان روبه رو تقاطع نبش کوچه 86

 

دوچرخه‌های کوهستان برخلاف دوچرخه‌های شهری، لاستیک هتی  عریض تری دارند. این تایرها معمولا دارای آج‌هایی هستند که باعث اصطکاک بیشتر با سطح زمین می‌شود تا از لیزخوردن دوچرخه در مسیرهای ناهموار و لغزنده جلوگیری شود. دوچرخه‌ی کوهستان باید دارای دنده باشد که دوچرخه‌سوار بتواند به کمک آن به‌راحتی در مسیرهای شیب‌دار یا صعب‌العبور حرکت کند. یکی از مهم‌ترین قطعاتی که در این دوچرخه‌ها استفاده می‌شود، دوشاخ است. در واقع دوشاخ این دوچرخه‌ها باید از فلزات مستحکمی ساخته شده باشد تا در صورت فراز و فرود‌های زیاد در زمان حرکت، از صدمه‌دیدن چرخ‌ها و قطعات متصل به آن جلوگیری کند.

تقسیم‌بندی انواع دوچرخه کوهستان

نوعی از تقسیم‌بندی دوچرخه براساس طراحی و نوع کمک‌فنر به کار رفته در آن صورت می‌گیرد و شامل دوچرخه‌های Hard Tail و Full Suspension است. Hard Tail معمولا به دوچرخه‌هایی گفته می‌شود که تنها دارای یک کمک‌فنر هستند یا کمک‌فنری ندارند.

این مقاله برای آن دسته از افرادیست که تصمیم جدی به دوچرخه سواری در مناطق کوهستانی دارند و باید دوچرخه ای مناسب این رشته ورزشی را انتخاب نمایند و از ویژگی هایی که یک دوچرخه کوهستان باید داشته باشد مطلع باشند تا بتوانند بهترین گزینه را برای تمرینات بیابند. با هایپرجیم همراه باشید تا با ویژگی های دوچرخه کوهستان آشنا شوید.

دوچرخه های کوهستان دارای دو نوع سیستم تعلیق هستند:

سیستم تعلیق Hard Tail: این دوچرخه ها دارای تعلیق در دوشاخ جلو بوده تا ضربات وارده حین تمرین بر روی چرخ جلو را جذب کند، اما چرخ عقب هیچ سیستم تعلیقی ندارد. هارد تیل ها معمولا به دلیل قطعات متحرک کمتر، از قیمت پایین تری نسبت به دوچرخه های کامل برخودارند؛ با توجه به این امر تعمیر و نگه داری آن ها نیز آسان تر است. اکثر هارد تیل ها دارای قابلیت قفل تعلیق دو شاخ جلو هستند که دوچرخه را کاملا سفت و سخت می کند و با قفل کردن آن، هنگام رکاب زدن در سر بالایی به نیروی ورزشکار افزوده شود.

سیستم تعلیق Full Suspension: در این نوع سیستم تعبیه شده در دوچرخه ها، حین تمرین نیرویی که از دو شاخ جلو و شوکی که از چرخ عقب به دوچرخه سوار وارد می شود کاهش می یابد. با وجود تعلیق کامل در چرخ جلو و عقب، دستگاه حالتی ارتجاعی به خود گرفته و همین امر فشار بر روی ورزشکار را کم می کند و باعث لذت بیشتر حین دوچرخه سواری خواهد شد. از مزایای سیستم های تعلیق کامل توانایی تنظیم چرخ عقب است که باعث می شود تا انتقال قدرت بهتر شده و کارآیی بالاتری را برای دوچرخه سوار تامین کند.

با توجه به این نکات اگر شما دوچرخه سواری حرفه ای هستید بهتر است دستگاهی را انتخاب نمایید که از سیستم تعلیق Full Suspension برخوردار است، زیرا این سیستم تعلیق بیشتر برای حرکت فرود در مسیرهای کوهستانی استفاده می‌ شوند؛ اما اگر دوچرخه سواری حرفه ای نیستید بهتر است دستگاهی را انتخاب نمایید که از سیستم تعلیق Hard Tail برخودار می باشد.

سایز دوچرخه کوهستان!

چرخ های تعبیه شده در دستگاه نقش اساسی را در تعادل کاربر بر روی دوچرخه ایفا می کنند؛ یعنی وقتی شما بر روی دستگاه می نشینید این تایرهای دوچرخه هستند که باعث می شوند بتوانید کنترل دستگاه را داشته باشید و بتوانید دوچرخه سواری کنید. علاوه بر این تایر ها همچنین در شتاب گرفتن و افزایش سرعت حین دوچرخه سواری و نیز ترمز به موقع و توقف سریع دستگاه بسیار موثرند.

0
ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید